Βιλερμπάν-Ναντέρ 96-92: Αγχώθηκαν αλλά πήραν την νίκη στην παράταση οι γηπεδούχοι (vid)

Η Βιλερμπάν νίκησε στην παράταση την Ναντέρ με 96-92 και ανέβηκε στο 8-5 και την έκτη θέση, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 5-8 και την 12η θέση.

Η Βιλερμπάν ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-36). Η Ναντέρ μείωσε στον ένα πόντο (60-59) με ένα δικό της επί μέρους σκορ 23-10 στην τρίτη περίοδο, ενώ το παιχνίδι στο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κλειστό και έτσι οι ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στην παράταση. Η Βιλερμπάν αποδείχθηκε καλύτερη και νίκησε την Ναντέρ με 96-92.

Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Ερτέλ και Κόουλ με 23 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ναντέρ διακρίθηκαν οι Κορντινιέρ και Ριντ με 25 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 22-12, 50-36, 60-59, 83-83 (τέλος της κανονικής περιόδου), 96-92 (τέλος της παράτασης)