Ορλεάνς-Βιλερμπάν 66-80: Κλείδωσε την τριάδα με κορυφαίους Ερτέλ και Νουά (vid)

Η Βιλερμπάν "απέδρασε" από το Παλαί ντε Σπορ, επικρατώντας εκτός έδρας της Ορελάν με 80-66, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 22-6 και την τρίτη θέση, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 15-14 και την ένατη θέση.

Αν και η Ορλεάν είχε τον κύριο λόγο στα πρώτα λεπτά, η Βιλερμπάν ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-19). Οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα επί μέρους 21-11 και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-30).

Στο δεύτερο μέρος, παρότι η Ορλεάν μείωσε μέχρι τους δύο πόντους (61-59), η Βιλερμπάν διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε εκτός έδρας με 80-66

Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Ερτελ και Νουά με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ορλεάν διακρίθηκαν οι Μονέκε και Λι με 16 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 19-21, 30-42, 48-59, 66-80