Μονακό-Μπουλαζάκ 76-69: Ξαναμπήκαν σε τροχιά για την πρώτη θέση οι Μονεγάσκοι (vid)

Η Μονακό υπερασπίστηκε την έδρα της, νικώντας την Μπουλαζάκ με 76-69, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 24-7 και την τρίτη θέση, μια νίκη λιγότερη από την πρώτη θέση και με ένα ματς λιγότερο από τις Ντιζόν και Βιλερμπάν, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-29 και την 18η θέση.

Με μια εξαιρετική πρώτη και τρίτη περίοδο, η Μονακό κατάφερε και νίκησε εντός έδρας την Μπουλαζάκ με 76-69. Αν και η ομάδα του Πριγκιπάτου προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-14),οι φιλοξενούμενοι προσπέρασαν με ένα πόντο (36-35), με την Μονακό να διαχειρίζεται την κατάσταση και να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-38).

Η Μονακό συνέχισε να προπορεύεται και πήρε προβάδισμα με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-50). Αν και η Μπουλαζάκ ήταν πολύ ανταγωνιστική σε όλη την διάρκεια του αγώνα και πήρε το προβάδισμα στα μέσα της τέταρτης περιόδου (64-62), η Μονακό κατάφερε να νικήσει με 76-69.

Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Λεσόρτ και Φαγιέ με 15 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπουλαζάκ διακρίθηκαν οι Σενέ και Γιαρού με 23 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 26-14, 40-38, 60-50, 76-69