Οστρόφ-Μπίντγκοζ 83-73: Έκανε το 2/2 η ομάδα του Μάντζαρη

Η Σταλ Οστρόφ, στην οποία αγωνίζεται ο Βαγγέλης Μάντζαρης, νίκησε την Μπίντγκοζ με 83-73 και έκανε το 2/2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 1-1 και την δέκατη θέση.

Η Σταλ Οστρόφ ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και κυρίως λόγω του επί μέρους σκορ 30-15 στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-33). Αν και η Μπίντγκοζ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους με ένα επί μέρους σκορ 21-15, οι γηπεδούχοι παρέμειναν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-53). Η Σταλ Οστρόφ παρά την πίεση της Μπίντγκοζ, διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε με 83-73, με αποτέλεσμα να κάνει το 2/2.

Από την Σταλ Οστρόφ Βιελκοπόλσι ξεχώρισαν οι Φλορένσε και Πάλμερ με 31 και 17 πόντους αντίστοιχα, με τον Βαγγέλη Μάντζαρη να έχει πέντε πόντους, πέντε ασίστ και τρία ριμπάουντ σε 24:59 λεπτά. Από την Μπίντγκοζ διακρίθηκαν οι Ντομάρκας και Νιτζιόλ με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-17, 50-32, 65-53, 83-73