Βιλερμπάν-Λεβαλουά 64-85: Βαριά ήττα για την ομάδα του Πάρκερ

Η Λεβαλουά αναγκάσε την Βιλερμπάν σε εντός έδρας ήττα με 85-64, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 6-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στο 8-1.

Η Λεβαλουά ξεκίνησε πολύ δυνατά και δεν έχασε λεπτό το προβάδισμα, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-37). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 23-15 και προηγήθηκαν με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-52). Η Λεβαλουά πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 17-12 και νίκησε εκτός έδρας την Βιλερμπάν με 85-64.

Από την Λεβαλουά διακρίθηκαν οι Κάμινγκς (5ρ. και 5 ασίστ) και ΜακΡέι με 17 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Βιλερμπάν ξεχώρισαν οι Χάουαρντ (7ρ.) και Λακόμπ με 15 και 12 πόντους, με τον Κώστα Αντετοκούνμπο να έχει δύο πόντους και ένα ριμπάουνρ σε 10 λεπτά.

Δεκάλεπτα: 17-25, 37-45, 52-68, 64-85