Μονακο-Σαλόν/Ρέιμς 90-83: Τα...χρειάστηκαν αλλά νίκησαν οι Μονεγάσκοι

Η Μονακό επικράτησε εντός έδρας της Σαλόν/Ρέιμς με 90-83 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-7.

Η Μονακό ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-15). Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο δεύτερο μέρος, με τους Μονεγάσκους να διατηρούν την διαφορά και να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (43-42).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-65). Η Μονακό ίδρωσε και τα χρειάστηκε, αλλά με ένα επί μέρους σκορ 25-15 στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Σαλόνς/Ρέιμς με 90-83.

Δεκάλεπτα: 19-15, 43-42, 65-68, 90-83