Φος-Σουρ-Μερ-Μονακό 56-94: Άνετη εκτός έδρας νίκη με καθοριστιικούς Λι και Μότουμ

Επιστροφή στις νίκες για την Μονακό, η οποία επικράτησε στην έδρα της Φος-Σουρ-Μερ με 94-56 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-4, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 5-9.

Η Μονακό ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17).  Οι Μονεγάσκοι πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-7, προηγήθηκαν με 25 πόντους (49-24).

Η ομάδα από το Πριγκιπάτο ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εκτός έδρας την Φος-Σουρ-Μερ με 94-56.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Λι και Μότουμ με 24 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Φος-Σουρ-Μερ ξεχώρισαν οι Κρομά και Γουατάρα με 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 17-25, 24-49, 40-75, 56-94