Γιουβέντους-Λιετκαμπέλις 75-92: Εκτός έδρας νίκη με «16αρα» του Καλαιτζάκη

Η Λιετκαμπέλις επικράτησε εκτός έδρας της Γιουβέντους Ουτένα με 92-75 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-5, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-7.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Λιετκαμπέλις να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-19). Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-40).

Καταιγιστικοί οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-12, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-54). Η Λιετκαμπέλις ανέβασε ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γιουβέντους με 92-75.

Από την Λιετκαμπέλις διακρίθηκαν οι Γκάγκιτς και Π. Καλαιτζάκης με 24 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Γιουβέντους ξεχώρισαν οι  Μίλερ και Πέιν με 16 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-20, 42-40, 54-64, 75-92