Γιουβέντους-Λιετκαμπέλις 73-95: Έκαναν το 2-0 με υπογραφή των Όρελικ και Καλαιτζάκη

Η Λιετκαμπέλις, στην οποία αγωνίζεται ο Παναγιώτης Καλαιτζάκης νίκησε εκτός έδρς την Γιουβέντους με 95-73 και έκανε το 2-0 στην σειρά των προημιτελικών του Λιθουανικού πρωταθλήματος.

Η Λιετκαμπέλις είχε τον πρώτο λόγο από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (41-32). Οι μωβ ξέφυγαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 25-16, προηγήθηκαν με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-48). Η Λιετκαμπέλις έλεγχε απόλυτα το παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Γιουβέντους με 95-73, κάνοντας το 2-0 στην σειρά των προημιτελικών του Λιθουανικού πρωταθλήματος.

Από την Λιετκαμπέλις διακρίθηκαν οι Όρελικ και Καλαιτζάκης με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Γιουβέντους ξεχώρισαν οι Κορένιουκ και Μίλερ με 22 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-26, 32-41, 48-66, 73-95