Παρί-Μονακό 91-95: Με «29αρα» του Μάικ Τζέιμς

Η Μονακό επικράτησε εκτός έδρας της Παρίς Μπάσκετμπολ με 95-91 και έκανε το 5/5, ενώ οι γηπεδούχοι σημείωσαν πέντε ήττες σε ισάριθμα ματς.

Καλύτερο ξεκίνημα για την ομάδα του Παρισιού, η οποία ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-10). Αν και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με +10 (28-18, 15' λεπτό), η ομάδα από το Πριγκιπάτο με ένα επί μέρους σκορ 22-11 στα εναπομείναντα πέντε λεπτά, προσπέρασε και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (40-39).

Οι Μονεγάσκοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να πιέζουν, αλλά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (73-68). Παρότι η ομάδα του Παρισιού μείωσε την διαφορά στον ένα πόντο σε δύο περιπτώσεις στην τέταρτη περίοδο, η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 95-91.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Τζέιμς (7ρ. και εννέα ασίστ) και Μοερμάν με 29 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Παρίς Μπάσκετμπολ ξεχώρισε ο Μπεγκαρίν με 28 πόντους, με τους Άλμαν και Γουάλας να σκοράρουν από 18 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 16-10, 39-40, 68-73, 91-95