Σολέ-Μονακό 88-89: Με ανατροπή επικράτησε η ομάδα του Πριγκιπάτου

Η Μονακό νίκησε εκτός έδρας την Σολέ με 89-88 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-3, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 12-5.

Καλύτεροι ήταν οι γηπεδούχοι στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-41). Αν και η ομάδα του Πριγκιπάτου μείωσε την διαφορά με ένα επί μέρους σκορ 27-21 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-68). Η Μονακό έκανε την ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-16, νίκησε την Σολέ εκτός έδρας με 89-88.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Μοτεγιούνας και Γουαταρά με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Σολέ ξεχώρισε ο Άρτις με 17 πόντους, με τους Έλλις και Τιλί να βάζουν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 24-26, 51-41, 72-68, 88-89