Λέιδα-Μπαρτσελόνα 80-103: Με Τζαμπάρι Πάρκερ επικράτησαν οι μπλαουγκράνα στο φιλικό

Η Μπαρτσελόνα νίκησε την Γέιδα με 103-80 σε φιλικό αγώνα,

Αν και η Λέιδα πήρε προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-16), η Μπαρτσελόνα έκανε ανατροπή στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (44-43).

Οι μπλαουγκράνα πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 34-11, προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (78-54). Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Λέιδα με 103-80.

Ο κόουτς Ρότζερ Γκριμάου είχε στην διάθεση του, τους Τζαμπάρι Πάρκερ, Λαπροβίτολα,  Ντα Σίλβα, Βέσελι, Κάλινιτς, Σατοράνσκι, Παουλί, Νάτζι, Καϊσέδο, Σαρ, Νέσα και Ουμπάλ.

Δεκάλεπτα: 20-16, 43-44, 54-78, 80-103