Ιταλία: «100άρα» η Αρμάνι με double double του ΛεΝτέι , διπλό για την Βενέτσια

Η Αρμάνι Μιλάνο και η Ρέγιερ Βενέτσια νίκησαν τις Βανόλι Κρεμόνα και Τρεβίζο στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Ιταλικού πρωταθλήματος.

Αρμάνι Μιλάνο-Τρεβίζο: 104-64

Η ομάδα του Ετόρε Μεσίνα έδειξε τις διαθέσεις τις από την πρώτη περίοδο (24-12) και βρέθηκε στο ημίχρονο μπροστά με 15 πόνντους διαφορά (49-34). Η Αρμάνι ήταν ανώτερη σε όλο το παιχνίδι και συνεχώς ανέβαζε την διαφορά , με αποτέλεσμα οι παίκτες της ομάδας του Μιλάνου να νικήσουν την Τρεβίζο με 104-64.

Από την Αρμάνι ξεχώρισαν οι ΛεΝτει με 25 πόντους και 12 ριμπάουντ και Σιλντς με 15 πόντους, ενώ από την Τρεβίζο ξεχώρισαν οι Μεκοούλου και Τσίιζ με 17 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 24-12, 49-34, 77-46, 104-64

Βανόλι Κρεμόνα- Ρέγιερ Βενέτσια: 66-83

Η Βενέτσια μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από την αρχή (23-15) και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-37).  Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο Μάικ Μπράμος, διατήρησε το προβάδισμα της δστο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε την Βανόλι Κρεμόνα με 83-66.

Από την Βανόλι Κρεμόνα ξεχώρισαν οι Γουίλιαμς και Χόμς με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Βενέτσια διακρίθηκε ο Τσαπέλ με 15 πόντους, με τους Τονούτ και Βατ να προσθέτουν από 14 πόντους, ενώ ο Μάικ Μπράμος είχε 6 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Περίοδοι: 15-23, 37-45, 50-60, 66-83