Ανδόρρα-Μπανταλόνα 91-72: Νίκη στο ρελαντί για την ομάδα του Πριγκιπάτου

Η Ανδόρρα υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε την Μπανταλόνα με 91-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-12 (14η θέση), ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 11-7 (5η θέση).

Η Ανδόρρα ξεκίνησε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-33). Η ομάδα του Πριγκιπάτου πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 32-16, προηγήθηκε με 30 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (79-49). Αν και η Μπανταλονα μείωσε στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 23-12, η Ανδόρρα διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 91-72.

Από την Ανδόρρα διακρίθηκαν οι Πάουλι και Κρόφορντ με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπανταλόνα ξεχώρισαν οι Γουίλις και Πάρρα με 12 και 11 πόντους.

Δεκάλεπτα:  26-18, 47-33, 79-49, 91-72