Σαραγόσα-Τενερίφη 62-77: Τέταρτη σερί νίκη για τους «νησιώτες»

Η Τενερίφη επικράτησε εκτός έδρας της Σαραγόσα με 77-62 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-8 (5η θέση), ενώ η ομάδα από την Αραγονία έπεσε στο 8-15 (13η θέση).

Το σκορ έμεινε χαμηλά στα πρώτα λεπτά, με την Σαραγόσα να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (12-11). Η Τενερίφη πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 27-15 και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-27).

Η Τενερίφη διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εκτός έδρας την Σαραγόσα με 77-62.

Από την Τενερίφη διακρίθηκαν οι Σερμαντίνι (10ρ. και δύο ασίστ) και Χουέρτας (2ρ. και έξι ασίστ) με 22 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από την Σαραγόσα ξεχώρισαν οι Μπόνε (7ρ. και τρεις ασίστ) και Ράντοντσιτς (2ρ.) με 17 και 16 πόντους.

Δεκάλεπτα: 12-11, 27-38, 46-57, 62-77