Μπαρτσελόνα-Γρανάδα 100-82: Οι μπλαουγκράνα κλείδωσαν την νίκη από το α' ημίχρονο

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εντός έδρας την Γρανάδα με 100-82 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-4.

Καταιγιστική η Μπαρτσελόνα στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 17 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (35-18). Οι μπλαουγκράνα διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-42).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την απόσταση τους σε διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο ημίχρονο και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους (78-66). Η Μπαρτσελόνα συνέχισε δυνατά στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Γρανάδα με 100-82.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Χίγκινς και Κούριτς με 21 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από την Γρανάδα ξεχώρισαν οι Μπρόπλεχ και Φελίτσιο με 27 και 19 πόντους.

Δεκάλεπτα: 35-18, 57-42, 78-66, 100-82