Μπαρτσελόνα-Σαραγόσα 68-63: Με υπογραφή των Γιουκουμπάιτις και Βέσελι

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εντός έδρας την Σαραγόσα με 68-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 10-3, ενώ οι "κόκκινοι" έπεσαν στο 3-10.

Καλύτερη αρχή για την Σαραγόσα, η οποία ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (17-14). Η Μπαρτσελόνα ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήρε τα ηνία του αγώνα, με αποτέλεσμα να προηγηθεί με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-36).

Οι μπλαουγκράνα πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 20-10, προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-46). Αν και η Σαραγόσα είχε ένα επί μέρους σκορ 17-10 στην τέταρτη περίοδο, η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 68-63.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Γιοκουμπάιτις και Βέσελι με δώδεκα πόντους έκαστος. Από την Σαραγόσα ξεχώρισαν οι Γέσαπ και Σαντ Ρος με 21 και εννέα πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτο: 14-17, 38-36, 58-46, 68-63