Μπαρτσελόνα-Μπέτις 104-70: Σαρωτικοί οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε εντός έδρας την Ρεάλ Μπέτις με 104-70 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-3 (1η θέση), ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 3-12.

Η Μπαρτσελόνα ήταν καταιγιστική από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-36). Οι μπλαουγκράνα κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου σε διψήφια διαφορά πόντων και προηγήθηκαν με 24 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-52). Η Μπαρτσελόνα πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-18, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Ρεάλ Μπέτις με 104-70.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Χίνγκινς και Νατζί με 16 πόντους έκαστος. Από την Ρεάλ Μπέτις ξεχώρισαν οι Έβανς και Τζόνσον με 23 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 29-21, 54-36. 76-52, 104-70