Μπελεντίγιε - Φενέρμπαχτσε 86-93: Την «βύθισε» στον πάτο με κορυφαίο τον Έντι

Η Φενέρμπαχτσε ¨άλωσε" την έδρα της Μπελεντίγιε, την οποία νίκησε με 93-86 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 14-4, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 4-14.

Η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε δυνατά στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-19). Οι γηπεδούχοι διεύρυναν την διαφορά και είχαν προβάδισμα με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-45).  Οι φιλοξενούμενοι με ένα επί μέρους σκορ 22-14, ξέφυγαν και ανέβασαν την διαφορά στους είκοσι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (79-59). Αν και οι γηπεδούχοι μείωσαν με ένα επί μέρους σκορ 27-14, η Φενέρμπαχτσε παίζοντας πιο αποτελεσματικά, νίκησε την Μπελεντίγε με 93-86.

Από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Έντι και Πιέρ με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπελεντίγε διακρίθηκαν οι  Τζόνσον και Κουκ με 20 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 19-26, 45-57, 59-79, 86-93