Μπεσίκτας-Καρσίγιακα 77-71: Με υπογραφή του Χόλις-Τζέφερσον

Η Μπεσίκτας πέτυχε την τρίτη σερί της νίκη και νίκησε εντός έδρας την Καρσίγιακα με 77-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 13-10 (4η θέση), με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 14-8 (5η θέση).

Η Μπεσικτάς ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-16). Η Καρσίγιακα ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 18-9, προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (34-31).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, με την Καρσίγιακα να προηγείται με ένα πόντου στο τέλος της τρίτης περιόδου (49-48). Η Μπεσίκτας ήταν πιο αποτελεσματική στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Καρσίγιακα με 77-71.

Από την Μπεσίκτας διακρίθηκαν οι Χόλις-Τζέφερσον (9ρ. και πέντε ασίστ) και Λόσον (8ρ και τρεις ασίστ) με 26 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την Καρσίγιακα ξεχώρισε ο Μπαγιέ με 15 πόντους (9ρ. και τρεις ασίστ),  με τους Ρολ (1ρ. και μία ασίστ) και Σονσιρμά (3ρ. και δύο ασίστ) να σκοράρουν από δώδεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 22-16, 31-34, 48-49, 77-71