Μπελεντίγε-Φενέρμπαχτσε 61-99: Επιστρέφουν στις νίκες οι κίτρινοι

Η Φενέρμπαχτσε νίκησε εκτός έδρας την Μπελεντίγε με 99-61 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 21-5 (1η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 4-22 (16η θέση).

Η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε δυνατά στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με 16 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-29). Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον διψήφιο αριθμό πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και πήραν προβάδισμα με 20 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-46). Η Φενέρμπαχτσε ξέφυγε στην τέταρτη περίοδο, με ένα επί μέρους σκορ 33-15 και νίκησε εκτός έδρας την Μπελεντίγε μρ 99-61.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκε ο Σταρκς με 18 πόντους, με τους Ντουβερίογλου και Χάζερ να σκοράρουν από 14 πόντους έκαστος. Από την Μπελεντίγε ξεχώρισαν οι Χάμιλτον και Χέις με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 12-22, 29-45, 46-66, 61-99