Τουρκ Τέλεκομ-Γαλατασαράι 67-97: Πάτησε στην τρίτη θέση η ομάδα του Πιστιόλη

Η Γαλατασαράι, που προπονεί ο Έλληνας κόουτς Ανδρέας Πιστιόλης, νίκησε εκτός έδρας την Τούρκ Τέλεκομ με 97-67 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 20-10 (3η θέση), ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 12-18 (11η θέση).

Η Γαλατασαράι ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-16). Η ομάδα του Έλληνας κόουτς Ανδρέα Πιστιόλη ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-35).

Η «τσιμ μπομ» πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 33-19, προηγήθηκε με 22 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-54). Η Γαλατασαράι συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 21-13, νίκησε εκτός έδρας την Τούρκ Τέλεκομ με 97-67.

Από την Γαλατασαράι διακρίθηκαν οι Καμπακά και Εντούρ με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Τούρκ Τέλεκομ ξεχώρισαν οι Πέρεθ και Ντόκινς με 22 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 16-23, 35-43, 54-76, 67-97.