Πετκίμ-Μερκεζεφέντι 94-87: Ήττα παρά την 22αρα του Ρογκαβόπουλου

Η Πετκίμσπορ νίκησε εντός έδρας την Μερκεζεφέντι με 94-87 και ανέβηκε στο 6-10, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-9.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-22), αλλά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-48).

Η ομάδα του Νίκου Ρογκαβόπουλου βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-63). Η Πετκιμσπορ ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 31-19, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μερκεζεφέντι με 94-87.

Από την Πετκίμσπορ διακρίθηκαν ο Πριούιτ με 23 πόντους. Από την Μερκεζεφέντι ξεχώρισαν οι Χάιντεγκερ (3ρ. και τέσσερις ασίστ) και Ρογκαβόπουλος (7ρ. και τέσσερις ασίστ) με 22 πόντους έκαστος.