Κάλεφ/Κράμο-Λοκομοτίβ 66-86: Διπλό με κορυφαίο τον ΜακΚόλουμ

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν νίκησε εκτός έδρας την Κάλεφ/Κράμο με 86-66 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 6-4 (5η θέση), ενώ η ομάδα από την Εσθονία έπεσε στο 3-8 (9η θέση).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με την Λοκομοτίβ Κουμπάν να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-17). Η Κάλεφ/Κράμο πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 24-15 και προσπέρασε μπροστά και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-37).

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν ανέβασε ρυθμούς και με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 49-25, νίκησε εκτός έδρας την Κάλεφ/Κράμο με 86-66.

Από την Λοκομοτίβ Κουμπάν διακρίθηκαν οι ΜακΚόλουμ και Τόμπσον με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Κάλεφ/Κράμο ξεχώρισαν οι Τζάκσον και Χέρμετ με 18 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-22, 41-37, 59-56, 66-86