ΠΑΟΚ - Τόφας 63-95: ΄Ηττα με κάτω τα χέρια και 0-1 οι Τούρκοι

Ο ΠΑΟΚ δεν μπήκε ποτέ για να παίξει το παιχνίδι κόντρα στην Τόφας και ηττήθηκε με 95-63 με την διαφορά να αγγίζει ακόμα και τους 40 πόντους.

Στο ξεκίνημα η Τόφας μπήκε με σερί 7-0,με τον ΠΑΟΚ να μειώνει σε 5-7 με τρίποντο του Χάρισον. Ακολούθησε επιμέρους σκορ 7-20 για το 12-25 του πρώτου δεκαλέπτου. Στην δεύτερη περίοδο,οι ασπρόμαυροι παρουσιάστηκαν το ίδιο νωχελικοί με τους Τούρκους να τρέχουν ακόμη ένα 14-0 και να εκτοξεύουν την διαφορά στους 28 πόντους (16-44). Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 26-53, κάνοντας σχεδόν ανέφικτη την αποστολή της ελληνικής ομάδας.Πράγματι, το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε σε τυπική διαδικασία καθώς οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν πολύ μεγάλες διαφορές με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί ουσιαστικά ποτέ να μπει στην διεκδίκηση της νίκης και τελικά να ηττώνται με 63-95.

On fire:Ο Μάρκους Ντένμον με 21 πόντους (5/7 τρίποντα)  έκανε μεγάλη ζημιά στον Δικέφαλο.

Ξεχώρισαν:Για τον ΠΑΟΚ ο Χάρισον με 16 πόντους και για την Τόφας ο Κάζους Γουίνστον με 17 πόντους και 8 ασίστ.

Η μεγαλύτερη διαφορά:Το +40 στα 31' (42-82).