BCL: Με buzzer beater η Σαραγόσα, άνετα η Σάσαρι

Οι Σαραγόσα και Σάσαρι πέτυχαν νίκες ενάντια στις Λούμπλιν και Γαλατασαράι, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του BCL.

Αναλυτικά:

Λούμπλιν-Σαραγόσα: 85-86

Αν και η Σαραγόσα προηγήθηκε με 25-16 στην πρώτη περίοδο, η Λούμπλιν μείωσε στην δεύτερη περίοδο, αλλά οι Ισπανοί είχαν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 44-38.

Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους 24-14 ανέτρεψαν το σκορ και πήραν το προβάδισμα με 62-58 στο τέλος της τρίτης περιόδου, με την Σαραγόσα τελικώς να πιέζει και να παίρνει την νίκη με το buzzer beater του Σίλει.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Λάκσα με 17 πόντους, ενώ από την Σαραγόσα διακρίθηκαν οι Μπρουσίνο και Ένις με 21 και 17 πόντους αντίστοιχα

Περίοδοι:  16-25, 38-44, 62-58, 85-86

Σάσαρι-Γαλατασαράι: 93-84

Η Σάσαρι πάτησε το γκάζι στην πρώτη περίοδο (20-12) και είχαν προβάδισμα με 14 πόντους στο ημίχρονο (44-30). Παρόλο, που η Γαλατασαράι προσπάθησε, η Σάσαρι κράτησε την διαφορά και νίκησε εντός έδρας την τουρκική ομάδα με 93-84.

Από την Ιταλική ομάδα ξεχώρισαν οι Σπίσου και Τίλμαν με 22 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Γαλατασαράι οι Μότουμ και Μακόν πέτυχαν 24 και 20 πόντους.

Περίοδοι: 20-12, 44-30, 65-55, 93-84