Περιστέρι-Ρίγα 81-84: Ήττα στις λεπτομέρειες για την «ομάδα των δυτικών προαστίων»

Η Ρίγα πήρε το "διπλό" μέσα στην έδρα του Περιστερίου, νικώντας με 84-81, με όλες τις ομάδες του τέταρτου ομίλου να έχουν το ρεκόρ τους στο 1-1.

Το Περιστέρι ήταν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο (18-15), αλλά η Ρίγα με ένα επί μέρους 24-17, πήρε το προβάδισμα και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-35).

Οι γηπεδούχοι ξαναπήραν το προβάδισμα στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-61), αλλά η Ρίγα, έπαιξε πιο αποτελεσματικά και νίκησε την  «ομάδα των δυτικών προαστίων» με 84-81.

Από το Περιστέρι ξεχώρισαν οι Γκάντι, ΜακΛιν και Γκρέι με 15 πόντους έκαστος, ενώ από την Ρίγα διακρίθηκαν οι Ζόρικς και Άλμαν, που είχε μιλήσει στο superbasket.gr, με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 18-15, 35-39, 62-61, 81-84