Οι καλύτερες φάσεις από την νίκη της Χάποελ Χολόν επί της Στρασμπούρ (vid)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την εντός έδρας νίκη της Χάποελ Χολόν επί της Στρασμπούρ μρ 93-75, για τον πρώτο αγώνα της σειράς των προημιτελικών του BCL.

Η Χάποελ Χολόν νίκησε εντός έδρας της Στρασμπούρ με 93-75 και έκανε το 1-0 στην σειρά των προημιτελικών του BCL και είναι μια νίκη μακριά από το Final 4 της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης της FIBA.

Ανταγωνιστικές και οι δύο ομάδες στην αρχή του παιχνιδιού, με την Ισραηλινή ομάδα να προηγείται με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-39). Αν και η Στρασμπούρ πίεσε για να μειώσει την διαφορά, η Χάποελ Χολόν διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας με 93-75.

Από την Χάποελ Χολόν διακρίθηκαν οι Τζόνσον και Κάιζερ με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα. Από την Στρασμπούρ ξεχώρισαν οι Μίτσελ και Τέιλορ με 18 και 16 πόντους.