Μπλέιζερς-Κλίπερς: 117-122 Μπορούν και χωρίς τον Λέοναρντ

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς και χωρίς τον Καγουάι Λέοναρντ κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και τελικώς να επικρατήσουν με 122-117 των Μπλέιζερς.

Οι Μπλείζερς βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στην πρώτη περίοδο με 9-19 στο πρώτα τέσσερα λεπτά, με τους Κλίπερς να φέρνουν στα ίσα το ματς (26-26) στο 8', αλλά να μένουν πίσω με τρεις πόντους στο τέλος του πρώτου δωδεκαλέπτου (37-34). Οι ομάδες πήγαιναν μαζί και στην δεύτερη περίοδο, με τους Μπλέιζερς να προηγούνται με έξι πόντους στο ημίχρονο (75-69).

Η ομάδα από το Πόρτλαντ αν και πήρε μια διαφορά ασφαλείας στο 27' (72-81), δεν κατάφερε να την ανεβάσει σε μεγαλύτερα επίπεδα και βρέθηκε μόλις ένα πόντο στο τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου (96-95). Οι Κλίπερς τελικώς πήρε την νίκη δια πυρός και σιδήρου, επικρατώντας των Μπλέιζερς με 122-117.

Από τους Κλίπερς ξεχώρισαν οι Πολ Τζόρτζ και Λάντρι Σάμετ με 21 και 19 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Μπλέιζερς διακρίθηκε ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ με 29 πόντους, με τους Νταμιάν Λίλαρντ και Γκάρι Τρέντ Τζούνιορ να προσθέτουν από 22 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 37-34, 75-69, 96-95, 117-122