Μπειρούτ- Άλμπα 69-71: Πήρε το "διπλό" και παραμένει αήττητη

Η Άλμπα Βερολίνου δυσκολεύτηκε κόντρα στην Μπειρούτ, αλλά την νίκησε εκτός έδρας με 71-69, κρατώντας το αήττητο, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 2-2.

Η Άλμπα Βερολίνου πήρε το προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο (21-15) και ήταν μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου με οχτώ πόντους (43-35).

Η Μπειρούτ πέρασε στην αντεπίθεση στην τρίτη περίοδο και μείωσε στους δύο πόντους (52-50), αλλά η Άλμπα Βερολίνου διαχειρίστηκε καλύτερα την κατάσταση και παρέμεινε μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου. Η ομάδα από το Βερολίνο διατήρησε το προβάδισμα και βρήκε απαντήσεις, παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων και νίκησε εκτός έδρας την Μπειρούτ με 71-69.

Από την Μπειρούτ ξεχώρισαν οι Μπάρτλει και Παρντόν με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Άλμπα Βερολίνου διακρίθηκαν οι Γκίφει και Τίμαν με 15 και 14 πόντους.

Περίοδοι15-21, 35-43, 56-62, 69-71