Σλοβενία: Τραυματίστηκαν οι Ντόντσιτς και Τσάντσαρ στο φιλικό με την Ελλάδα

Πέρα από την ήττα από την Εθνική Ελλάδας με 88-77, η Εθνική Σλοβενίας... πονοκεφαλιάζει και από δύο τραυματισμούς ΝΒΑers, των Λούκα Ντόντσιτς και Βλάτκο Τσαντσάρ.

Από μια ακούσια γονατιά του Χατζηδάκη τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Λούκα Ντόντσιτς τραυματίστηκε και δεν έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς το προπονητικό τιμ προτίμησε να τον προφυλάξει.

Τρία λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, ο Βλάτκο Τσάντσαρ έκανε ένα εντυπωσιακό κάρφωμα, μπροστά στον Βασίλη Τολιόπουλο και στον Γιαννούλη Λαρεντζάκη. Η προσγείωση του μετά το καλάθι ήταν άτσαλη, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί.

Ο πάγκος της Εθνικής Σλοβενίας έδειξε να αγωνιά για τον τραυματισμό του πρωταθλητή με τους Νάγκετς φόργουορντ, ο οποίος  αποχώρησε υποβασταζόμενος από το παρκέ, με τον φόβο για σοβαρό τραυματισμό να είναι έντονος.