Με Μακφάντεν και Σερμαντίνι νίκησε τους Σκοπιανούς η Γεωργία του Ζούρου

Η Γεωργία υπό τις οδηγίες του κόουτς Ηλία Ζούρου, υπερασπίστηκε την έδρα και νίκησε τους Σκοπιανούς με 91-70, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 2-1 (1η θέση), ενώ η ομάδα από την Βαλκανική χώρα σημείωσε τρεις ήττες σε ισάριθμες αναμετρήσεις (4η θέση).

Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-31). Η Γεωργία διατήρησε το προβάδισμα της σε διψήφιο αριθμό πόντων στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας τους Σκοπιανούς με 91-70.

Από την Γεωργία διακρίθηκαν οι ΜακΦάντεν (6ρ. και πέντε ασίστ) και Σερμαντίνι (15ρ. και έξι ασίστ) με 26 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σκοπιανούς ξεχώρισαν οι Στογιανόφσκι (1ρ. και μία ασίστ) και Ρόμπεφ (3ρ. και μία ασίστ) με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα:  24-18, 46-31, 68-47, 91-70