Εκτός έδρας νίκη για την Εθνική Γεωργίας του Ζούρου μέσα στα Σκόπια

Η Εθνική Γεωργίας υπό τις οδηγίες του κόουτς Ηλία Ζούρου νίκησε εκτός έδρας την γείτονα χώρα στα Σκόπια με 79-65 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-1 (1η θέση), ενώ η βαλκανική χώρα έπεσε στο 0-4 (4η θέση),

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-18).  Η Εθνική Γεωργίας πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο με ένα επί μέρους σκορ 25-14 και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (43-35).

Η χώρα από τον Καύκασο διατήρησε το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-52). Η Γεωργία διεύρυνε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 21-13 και νίκησε εκτός έδρας με 79-65.

Από την Γεωργία διακρίθηκαν οι ΜακΦάντεν και Σερμαντίνι με 24 και 13 πόντους αντίστοιχα. Από την βαλκανική χώρα ξεχώρισαν οι Ντιμιτρίγεβιτς και Στογιανόφσκι με 25 και 13 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 35-43, 52-58, 65-79