Περιστέρι-Ηράκλειο: 80-39 Εύκολη επικράτηση για την ομάδα των δυτικών προαστίων

Οι παίκτες του Περιστερίου είχαν το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του αγώνα και επικράτησαν του Ηρακλείου με 80-39 στην πρώτη αγωνιστική του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων.

Το Περιστέρι πάτησε το γκάζι από την πρώτη περίοδο και ξέφυγε στο σκορ στην πρώτη περίοδο με 29-8, ενώ με ένα επί μέρους 23-14 κατάφεραν να προγηγθεί με τριάντα πόντους διαφορά στο ημίχρονο (52-22).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ομάδα από τα δυτικά προάστια τελικώς να επικρατεί του Ηρακλείου με 80-39.

Από το Περιστέρι διακρίθηκαν οι Πατρινός και Καλιανώτης με 13 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Κρητικούς ξεχώρισαν οι Βαμβουνάκης και Κουκιαδάκης με 14 και 9 πόντους έκαστος.