Λεύκιππος Ξάνθης - Περιστέρι 33-59: Επιστροφή στις νίκες

Το Περιστέρι πήρε εύκολα τη νίκη με 59-33 υπέρ του Λεύκιππου Ξάνθης και ανέβασε το ρεκόρ του στο (3-1) ενώ η ακριτική ομάδα γνώρισε μία ακόμη ήττα και έπεσε στο (0-4).

Πολύ δυνατά μπήκε στον αγώνα το Περιστέρι και πήρε από νωρίς τα ηνία του παιχνιδιού καθώς κατάφερε να προηγηθεί με 18 πόντους στη πρώτη περίοδο (9-27,10'), στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Ξάνθης ήταν καλύερα αμυντικά όχι όμως και επιθετικά και δεκ κατάφερε να μειώσει την διαφορά.  Μετά την ανάπαυλα οι Περιστεριώτες μπήκανε ξανά στο παιχνίδι... με το πόδι πατημένο στο γκάζι και κατάφεραν εκτοξεύσουν την διαφορά στο +27 (25-52,30'). Στο τελευταίο μέρος ο ρυθμός έπεσε αρκετά αφού το επιμέρους σκορ της περιόδου ήταν 8-7 υπέρ του Λεύκιππου. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το περιστέρι να φτάσει σε μία εύκολη νίκη με 59-33.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Φύτρος με 18 πόντους και ακολούθησε ο Σταυρακόπυλος με 10 πόντους