Προμηθέας - Εξάστερος 58-54: Έκαναν το 4/4 οι Πατρινοί

Ο Προμηθέας πήρε τη νίκη με 58-54 απέναντι στον Εξάστερο και πανηγύρισε την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμά παιχνίδια, ενώ το ρεκόρ των «πράσινων» μετά την ήττα έπεσε στο (1-3).

Πιο δυνατά μπήκε στο παιχνίδι ο Εξάστερος που κατάφερε να προηγηθεί με 5 πόντους  (11-16,10'). Στη δεύτερη περίοδο ο Προμηθέας ανέβασε κατά πολύ την απόδοση του και με ένα επιμέρους σκορ 18-8 κατάφερε να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και να πάει στο ημίχρονο στο +5 (29-24,20').  Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισε και μετά την ανάπαυλα η ομάδα της Πάτρας  και εκτόξευσε την  διαφορά στο +12 (42-30,30').  Στο τελευταίο μέρος ο Εξάστερος έβγαλε αντίδραση και κατάφερε ακόμη και να ισοφαρίσει το παιχνίδι (51-51,36'), όμως ο Προμηθέας έδειξε ανώτερος στα τελευταία κρίσιμα λεπτά και πήρε τη νίκη με 58-54.

Για τους νικητές την διαφορά έκανε ο Βασιλείου με 16 πόντους και ακολούθησε ο Καλιακούδας με 15 πόντους.