Με μια καταπληκτική τέταρτη περίοδος , ο Παναθηναϊκός κέρδισε εκτός έδρας την Μπεσίκτας με σκορ 80-79 παιρνόντας απευθείας στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Οι πράσινες από την αρχή του παιχνιδιού , ήταν κοντά κοντά στο σκορ με τις τουρκάλες , χωρίς όμως να μπορούν να ξεφύγουν.
Με μια καταπληκτική εμφάνιση στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός , επέστρεψε από το -7 στο τέλος της τρίτης περιόδου και με σωστές αποφάσεις στις τελευταίες επιθέσεις πανηγύρισε το σπουδαίο διπλό στην Τουρκία.
Οι πράσινες είχαν σε καταπληκτική βραδιά την Πηνελόπη Παυλοπούλουνα έχει 19 πόντους , ενώ τρομερή εμφάνιση έκανε στο τέλος και η Αλέιν που έκανε double double με 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.
Τα δεκάλεπτα: 20-19 , 41-39 , 64-57, 79-80
![Screenshot 2023 11 28 at 19 54 27 Besiktas v Panathinaikos A.C. boxscore EuroCup Women 2023 24 28 November FIBA.basketball](/images/2023/Diafores/Screenshot_2023-11-28_at_19-54-27_Besiktas_v_Panathinaikos_A.C._boxscore_-_EuroCup_Women_2023-24_-_28_November_-_FIBA.basketball.png)
![Screenshot 2023 11 28 at 19 54 53 Besiktas v Panathinaikos A.C. boxscore EuroCup Women 2023 24 28 November FIBA.basketball](/images/2023/Diafores/Screenshot_2023-11-28_at_19-54-53_Besiktas_v_Panathinaikos_A.C._boxscore_-_EuroCup_Women_2023-24_-_28_November_-_FIBA.basketball.png)