Σατού Μάρε-Σέπσι 75-54: Ήττα στο Game3 και θα παλέψει την Τρίτη (11/5) για τον τίτλο

Η Σέπσι στην οποία αγωνίζεται η Πηνελόπη Παυλοπούλου δεν τα κατάφερε στο Game 3 των τελικών του Ρουμανικού πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 75-54 παρά την καλή εμφάνιση της διεθνής Ελληνίδας γκαρντ.

Η Σάτου Μάρε κατάφερε να πάτησει το γκάζι στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-27). Αν και η Σέπσι έκανε προσπάθειες να μειώσει, οι γηπεδούχες διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησαν με 75-54. Η Σέπσι ηττήθηκε για πρώτη φορά στην φετινή σεζόν και θα παλέψει την Τρίτη (11/5) στο Game4 για να κάνει το 3-1 και να κατακτήσει τον τίτλο.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου είχε μια θετική εμφάνιση με 8 πόντους και ένα ριμπάουντ σε 11:52 λεπτά, ενώ η Μαντάς σκόραρε 12 πόντους. Από την Σάτου Μάρε ξεχώρισαν οι Μπράιτ και Γκος με 23 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 19-11, 46-27, 58-37, 75-54