Αβενίδα: Έκανε το 2/2 η ομάδα της Φασούλα

Η Περφουμερίας Αβενίδα, οπού αγωνίζεται η Μαριέλλα Φασούλα, νίκησε εκτός έδρας την Χιπουθκόα με 70-57 και έκανε το 2/2 στο Ισπανικό πρωτάθλημα Γυναικών.

Η Αβενίδα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-32). Αν και η Χιπουθκόα μείωσε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι φιλοξενούμενες διατήρησαν το προβάδισμα και προηγήθηκαν με 14 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-43). Οι γηπεδούχες συνέχισαν να πιέζουν στην τέταρτη περίοδο, αλλά η Αβενίδα διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 70-57 και έκανε το 2/2 στο Ισπανικό πρωτάθλημα Γυναικών.

Από την Αβενίδα ξεχώρισε η Χοφ με 24 πόντους, ενώ η Μαριέλλα Φασούλα είχε 2 πόντους και 6 ριμπάουντ σε 13’37”.

Υπενθυμίζουμε ότι η Εστουδιάντες, στην οποία αγωνίζεται η Κατερίνα Σωτηρίου, θα παίξει  την Κυριακή (3/10) θα αναμετρηθεί εντός έδρας με την Τενερίφη.

Δεκάλεπτα: 16-22, 32-44, 43-57, 57-70