Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Ελευθερία Μ. 73-66: Show από την Γκίβενς

Με τις Γκίβενς και Πάτερσον να κάνουν εξαιρετική εμφάνιση, η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επικράτησε της Ελευθερίας με 73-66, φτάνοντας το ρεκόρ της στο 3-5, έναντι 2-6 της ομάδας του Μοσχάτου.

Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, καθώς προηγήθηκαν με έξι πόντους στο δεκάλεπτο (14-20). Από εκείνο το σημείο και μετά, όμως, η Δάφνη πήρε τα ηνία του αγώνα, ισοφάρισε σε 32-32 στο ημίχρονο και συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό στο β’ μέρος, έφτασε στην νίκη.

Εξαιρετική εμφάνιση από την Γκίβενς, με 32 πόντους και εννέα ριμπάουντ, με την Πάτερσον να ακολουθεί με 29, ενώ για την Ελευθερία, η Τζέιμς είχε 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, με την Χάιντερ να έχει 16.  Να σημειωθεί πως ντεμπούτο με την φανέλα της Ελευθερίας έκανε η Φεράρι, που ανακοινώθηκε κατά την διάρκεια του αγώνα (!), έχοντα; 10 πόντους.

Διαιτητές: Τηγάνης-Τεφτίκης-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 14-20, 32-32, 56-51, 73-66
Δάφνη Αγ.Δημ. (Μπουμπούς): Γκίβενς 32(1), Γεροστεργίου 3(1), Παγώνη, Χρονοπούλου, Πάτερσον 29, Γκριτζά 3(1), Κούκη 2, Ντάνιελ 4.
Ελευθερία Μοσχάτου (Τσαραπατσάνης): Δαμουλάκη, Καρακασίδου 9, Νάτσκου, Φεράρι 10, Σμιθ 9, Θεοδωρομανωλάκη 2, Τζέιμς 18(1), Χάιντερ 18, Τσέρου.