Πράγα-Σκίο 90-77: To πάλεψε αλλά έμεινε εκτός Final 4 η ομάδα του Δικαιουλάκου και του Πρέκα

Η Φαμίλα Σκιο υπό τις οδηγίες του κόουτς Δικαιουλάκου και του κόουτς Πρέκα, έκανε μια εξαιρετική πορεία στην EuroLeague Women και παρότι πάλεψε μέχρι το τέλος του τρίτου αγώνα την πρόκριση στο Final 4, δεν τα κατάφερε κόντρα στην Πράγα, από την οποία ηττήθηκε εκτός έδρας με 90-77.

Η Πράγα ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-38). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 23-13 και προηγήθηκαν με 21 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-51). Αν και η Σκίο μείωσε την διαφορά στην τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους σκορ 26-18, η Πράγα διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εντός έδρας με 90-77.

Από την Πράγα διακρίθηκαν οι Κόντε και Τόμας με 25 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από την Σκίο ξεχώρισε η Μέστνταγκ με 26 πόντους, με τις ΝτεΣίλντς και Σοτάνα να σκοράρουν από 14 πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 26-17, 49-38, 72-51, 90-77