Πρωτέας Β. – Νίκη Λευκάδας 56-65: Επιστροφή στις νίκες με καταιγιστική 4η περίοδο

Ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο ήταν αυτό που έκανε την διαφορά για την Νίκη, με την ομάδα της Λευκάδας να περνά με 65-56 από την Βούλα, απέναντι στον Πρωτέα, βάζοντας τέλος στο αρνητικό σερί τεσσάρων ηττών.

Για 30 λεπτά ο γηπεδούχος Πρωτέας έδειχνε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης, όμως η Νίκη κρατούσε τα καλύτερα για το τελευταίο δεκάλεπτο. Η ομάδα της Λευκάδας έτρεξε ένα εντυπωσιακό 29-15, μετατρέποντας το +5 σε +9, φτάνοντας στην νίκη με 65-56, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 2-4, με τον Πρωτέα να πέφτει στο 3-3.

17 πόντους σημείωσε η Ο’Κόνορ, με την Ντάλα να έχει 13 και την Φουράκη 10. Για τον Πρωτέα, η Γκίλντεϊ είχε 24 πόντους και 10 ριμπάουντ, με την Τζανετάτου να προσθέτει 11  πόντους.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κώτσου-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-17, 28-26, 41-36, 56-65
Πρωτέας Βούλας (Σουλιώτης): Γίλντεϊ 24(3), Σακελλαρίου, Πατεράκη 3(1), Χατζηγιακουμή 3(1), Αναστασοπούλου Μ. 4, Αναστασοπούλου Χ. 5(1), Μπουθ 7, Τζανετάτου 10(1), Στεφανίδου.
Νίκη Λευκάδας (Νανάκος): Δαμουλάκη 9(2), Οκόνορ 17(3), Ντάλα 13(3), Βιντσιλαίου, Φουράκη 10, Χερντ 6, Κάρεϊ 9.