Νίκες για Νάγκετς, Πέισερς, Πέλικανς και Σίξερς

Πέρα από την επικράτηση των Λέικερς κόντρα στους Τζαζ με 116-108 και των Ράπτορς ενάντια στους Χιτ με 107-103, τα ξημερώματα της Τρίτης (4/8) επίσης πήραν την νίκη οι Θάντερ, οι Πέισερς, οι Πέλικανς και οι Σίξερς κόντρα στους Νάγκετς, Γουίζαρντς, Γκρίζλις και Σπερς αντίστοιχα.

Θάντερ-Νάγκετς: 113-121

Οι δύο ομάδες ήταν χέρι-χέρι στο σκορ, με το πάνω χέρι να έχουν οι Θάντερ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με τους Νάγκετς να στέλνουν το ματς στην παράταση και τελικώς να επικρατούν με 121-113.

Δεκάλεπτα: 22-23, 51-50,81-78, 109-109, 113-121

Γουίζαρντς-Πέισερς: 100-111

Αν και οι Γουίζαρντς είχαν ένα επί μέρους 32-21 στην τέταρτη περίοδο, δεν κατάφεραν εν τέλει να νικήσουν τους Πέισερς, οι οποίοι είχαν φτιάξει μια διαφορά ασφαλείας στις τρεις πρώτες περιόδους, μέσω της οποίας πήραν και την νίκη με 111-100.

Δεκάλεπτα: 21-20, 47-56, 68-90, 100-111

Πέλικανς-Γκρίζλις: 109-99

Οι Πέλικανς από την αρχή του παιχνιδιού είχαν το πάνω χέρι (26-22), διατήρησαν το προβάδισμα παρά το επί μέρους 23-21 των Γκρίζλις στην τρίτη περίοδο και κατάφεραν να επικρατήσουν με 109-99.

Δεκάλεπτα: 26-22, 58-51, 79-74, 109-99

Σίξερς-Σπερς: 132-130

Αν και oι Σπερς προσπάθησαν να κάνουν μια επική ανατροπή, έχοντας ένα επί μέρους 33-43 στην τέταρτη περίοδο, οι Σίξερς ισορρόπησαν το παιχνίδι και κατόρθωσαν να πάρουν το φύλλο αγώνα με 132-130.

Δεκάλεπτα: 35-32, 64-62, 99-87,132-130