Τελικοί WNBA:Οι Σιάτλ Στόρμ το 1-0

Η σειρά των τελικών του WNBA ξεκίνησε και ο Μιχάλης Κυριακάκης γράφει για το νικηφόρο ξεκίνημα των Στορμ απέναντι στις Έισις.

Αναλυτικά:

Οι Σιάτλ Στορμ μπήκαν με το δεξί στους τελικούς του WNBA καθώς νίκησαν τις Λας Βέγκας Έισις στον πρώτο αγώνα και έκαναν το 1-0 στην σειρά.

FB IMG 1601690171594

Με την μαγική τριάδα Στιούαρτ, Μπέρντ, Λοιντ να πραγματοποιεί απίστευτη εμφάνιση, έφτασαν στην λήξη του ημιχρόνου το σκορ 57-40!!

FB IMG 1601692487196

Οι Λας Βέγκας Έισις όμως δεν το εβακαν κάτω.

Έχοντας πέντε παίκτριες με διψήφιο αριθμό πόντων κατάφεραν στο τρίτο δεκάλεπτο να ισοφαρίσουν 67-67.

FB IMG 1601692089284

Όμως στην τελευταία περίοδο η μεγάλη Μπριάνα Στιούαρτ πήρε την κατάσταση στα χέρια της .

Έβαλε μαζεμένους 11π., έπαιξε σπουδαία άμυνα και έκανε ρεκόρ καριέρας σε τελική φάση  συνολικά με απίστευτα επιτεύγματα!!!

FB IMG 1601690774150

Δίπλα της η κορυφαία πλέι μεικερ στον κόσμο Σού Μπερντ έδωσε16 ασίστ!!!

Κι αυτή ρεκόρ καριέρας σε τελική φάση.

FB IMG 1601692107493

Η Τζο Λοιντ έβαλε και αυτή το λιθαράκι της στην πρώτη νίκη της ομάδας συνεχίζοντας της εξαιρετικές εμφανίσεις των τελευταίων αγώνων.

Το δεύτερο ματς θα γίνει την Κυριακή στις 10μμ ώρα Ελλάδας και καλό θα είναι να το δουν όσοι μπορούν.

Θυμίζω ότι οι τελικοί μεταδίδονται ζωντανά από την cosmote tv.