Αρμάνι - Μπρίντιζι 82-88: Πρώτη φετινή ήττα για την ομάδα του Μιλάνου

Η Μπρίντιζι «έσπασε» το αήττητο της Αρμάνι Μιλάνο και την νίκησε εκτός έδρας με 88-82, με αποτέλεσμα να ανέβει στην πρώτη θέση με ρεκόρ 9-1, ενώ οι γηπεδούχοι να πέσουν στο 9-1 και την δεύτερη θέση.

Αν και η Αρμάνι ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι (12-8), η Μπρίντιζι είχε προβάδισμα τριών πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (21-18). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 22-15, πέρασαν μπροστά στην δεύτερη περίοδο και είχαν προβάδισμα τεσσάρων πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (40-36).

Η Μπρίντιζι αντέδρασε και με ένα επί μέρους σκορ 27-17, ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-57). Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πιο αποτελεσματικά, διαχειρίστηκαν σωστά την κατάσταση και νίκησαν την Αρμάνι Μιλάνο με 88-82.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισε ο Ντατόμε με 16 πόντους, ενώ σκόραραν από 14 πόντους οι ΛεΝτέι και Σίλντς έκαστος. Από την Μπρίντιζι διακρίθηκαν οι Χάρισον και Γουίλις με 20 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 18-21, 40-36, 57-63, 82-88