Νίκη-ρεβάνς της Γκραν Κανάρια επί της Τενερίφης

Λίγες ημέρες μετά την πρώτη αναμέτρηση, Γκραν Κανάρια και Τενερίφη, ήρθαν ξανά αντιμέτωπες σε ακόμα μία φιλική αναμέτρηση, με την πρώτη να παίρνει την άτυπη ρεβανς (76-73).

Η Γκραν Κανάρια παρουσιάστηκε καλύτερη στην άμυνα συγκριτικά με τον πρώτο αγώνα και χάρη στους Κοστέλο και Αλμπισί κατάφερε να φτάσει από το 32-32 του ημιχρόνου, στο 54-68 (34') στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Η Τενερίφη προσπάθησε να περάσει στην αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά, μειώνοντας στους επτά πόντους (64-71, 37') και λίγο αργότερα στους τρεις (73-76), όμως η Γκραν Κανάρια άντεξε την πίεση και πήρε τη νίκη με 76-73.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Κοστέλο με 12 πόντους, ενώ από 11 πέτυχαν οι Οκόγε, Αλμπισί και Μπουριανάντζε.

Από τη μεριά των ηττημένων, ο Σερμαντίνι ήταν πρώτος σκόρερ με 16 πόντους, με τον Καβανό να τον ακολουθεί με 13 πόντους. Ο Γιώργος Μπόγρης μέτρησε 2 πόντους.