Β΄Εθνική: Ηλυσιακός-Πανιώνιος 88-52

Με νίκη ξεκίνησε την σεζόν ο Ηλυσιακός κόντρα στον Πανιώνιο, τον οποίο νίκησε εντός έδρας με 88-52.

Οι φιλοξενούμενοι δεν πέτυχαν καλάθι εντός πεδιάς στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Ηλυσιακό να έχει προβάδισμα 14 πόντων (17-3). Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 19 πόντος (41-22), ενώ τα πράγματα δεν άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα από τα Ηλύσια νίκησαν τον Πανιώνιο με 88-52 και πέτυχαν την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ηλυσιακός-Πανιώνιος 88-52
Διαιτητές : Καραβίτης-Τσάτσης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 17-3, 41-22, 62-33, 88-52
Ηλυσιακός (Καυκής) : Φώτσης 10 (2), Αγορόπουλος 5, Γραμματίκας 3 (1), Καλδής 6, Κελαϊδής 14 (2), Κεφαλάς 5 (1), Μπάζιος 12 (1), Μπινιάκου 12 (4), Οουαντίτζο- Βλαδίτσης 6, Πλευράκης 6, Χαραλαμπής 7 (1), Κούνας 2
Πανιώνιος (Βλάχος) : Κανελλόπουλος 2, Οικονομόπουλος 1, Φωτίου 3 (1), Αυγενικός 9 (1), Δερμιτζάκης 14 (1), Τσιμπούκης 11, Γκαβανόπουλος 4, Σκαρμούτσος, Λαζαρής 5 (1), Κωστακόπουλος 3 (1)