Μπαρτσελόνα-Φενέρμπαχτσε 97-55: Τους «διέλυσαν» οι μπλαουγκράνα

Η Μπαρτσελόνα έκανε περίπατο απέναντι στην Φενέρμπαχτσε, την οποία νίκησε με 97-55, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 7-1, ενώ η τουρκική ομάδα έπεσε στο 4-3.

Η Μπαρτσελόνα διέσυρε την Φενέρμπαχτσε, την οποία νίκησε με 42 ποντους διαφορά (97-55), στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής της EuroLeague. Οι μπλαουγκράνα πάτησαν το γκάζι στην πρώτη περίοδο (28-17) και ήταν μπροστά με έντεκα πόντους. Οι Καταλανοί συνέχιζαν να παίζουν ανάλογα και πήραν προβάδισμα 23 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (52-29).

Το δεύτερο ημίχρονου ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την τουρκική ομάδα να μην μπορεί να αντιδράσει και να χάνει με 97-55 από την Μπαρτσελόνα.

Από τους μπλαουγκράνα διακρίθηκαν οι Κούριτς και Σμιτς με 25 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φενέρμπαχτσε ξεχώρισαν οι Μπράουν και Βέστερμαν με 10 και 9 πόντους.

Περίοδοι: 28-17, 52-29, 60-48, 97-55