Σπερς-Μάβερικς 119-126: Πρώτος αγώνας για Γουεμπανιάμα και νίκη για Ντάλας με triple double του Ντόντσιτς

Ο Βίκτορ Γουεμπανιάμα έκανε πολύ καλό ντεμπούτο με τους Σπερς (15 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ), αλλά οι Μάβερικς χάρη στο triple double του Ντόντσιτς, νίκησαν εκτός έδρας με 126-119.

Οι δύο ομάδες ήταν πολύ ανταγωνιστικές από την αρχή του αγώνα, με τους Σπερς να έχουν τον πρώτο λόλο και να προηγούνται με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (68-64).

Η ομάδα από το Ντάλας είχε ένα επί μέρους σκορ 32-23 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (96-91). Οι Μάβερικς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Σπε΄ρς με 126-119.

Από τους Μάβερικς διακρίθηκαν οι Ντόντσιτς (13 ριμπάουντ και 10 ασίστ) και Ίρβινγκ με 33 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σπερς ξεχώρισαν οι Βασέλ και Τζόνσον με 23 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 43-36, 68-64, 91-96, 119-126