Kίνγκς - Σανς 120-105 : Επιστροφή στις νίκες για τους Βασιλιάδες με τριπλό Σαμπόνις

Με τον Σαμπόνις να κυριαρχεί στα αντίπαλα καλάθια καθώς ο Λιθουανός πέτυχε triple-double , οι Κινκγς υπέταξαν τους Σανς με σκορ 120-105. Σε ρηχά νερά ο Βεζένκοφ που αγωνίστηκε για 6 λεπτά.

Επιστροφή στις νίκες για τους Βασιλιάδες μετά την βαριά ήττα από τους Σέλτικς. Οι Σανς έπεσαν πάνω στους υπερηχητικούς Κινγκς οι οποίοι έπαιξαν ωραίο μπάσκετ και έφτασαν να προηγούνται μέχρι και για 29 πόντους (93-64).

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν ο Σαμπόνις που πέτυχε triple-double με 18 πόντους 11 ριμπάουντ και ισάριθμες ασσίστ , ο Φοξ με 23 πόντους και ο Μάρει με 21 . Σε ρηχά νερά εμφάνιστηκε ο Σάσα Βεζένκοφ που έπαιξε 6 λεπτά και σημείωσε 3 πόντους με τρίποντο και είχε και 1 ριμπάουντ. Από πλευρά "΄΄Ηλιων" ο Ντουράντ είχε 28 πόντους και ο Μπούκερ 24.

Οι Κινγκς έχουν ρεκόρ 17-10 μετά από την συντριπτική νίκη επί των Σανς , οι οποίοι αυτοί βρίσκονται στο 14-14

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 35-30, 65-54, 103-84, 120-105

ΚΙΝΓΚΣ: Σαμπόνις 28 (11 ριμπάουντ, 11 ασίστ), Μπαρνς 19 (4/8 τρίποντα), Μάρεϊ 21 (3/7 τρίποντα), Φοξ 23 (2), Χέρτερ 13 (2/6 τρίποντα), Λάιλς, Βεζένκοβ 3 (1), Τοσκάνο-Άντερσον, Έντουαρντς, ΜακΓκί 5, Μίτσελ, Μονκ 7, Ντουάρτε, Έλις 1

ΣΑΝΣ: Ντουράντ 28 (2), Γιούμπανκς 2, Γκόρντον, Άλεν 11 (3), Μπούκερ 24, Μέτου 10, Γουατανάμπε 2, Λιτλ 6, Αζουμπουίκε 11 (11 ριμπάουντ), Μπολ 2, Λι 6, Γκούντγουιν 3